Z pasji do informacji

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Aktualności
RSS 2.0

 • Duże zainteresowanie branży budowlanej dokończeniem realizacji S7 Lotnisko - Lesznowola

  Otwarte zostały oferty w przetargu na kontynuację projektowania i budowę południowego wylotu z Warszawy, czyli drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola (z węzłem). Oferty złożyło 8 firm i konsorcjów.



 • Warszawskie Metro wozi miliony

  W ciągu miesiąca od otwarcia nowych stacji metra na Pradze-Północ i Targówku drugą linią metra przejechało ponad 4 mln pasażerów. To blisko milion więcej niż rok wcześniej, gdy podziemna kolej jeździła tylko do Dworca Wileńskiego.



 • „Wukadka” uhonorowana tytułem „Patron bezpiecznych dróg”

  Warszawska Kolej Dojazdowa została wyróżniona tytułem honorowym „Patron bezpiecznych dróg 2019”. Wyróżnienie zostało przyznane podczas zorganizowanego w siedzibie NOT w Warszawie ogólnopolskiego konwentu pt. „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”. W ramach wydarzenia, które zainagurowało cykl corocznych spotkań tematycznych o charakterze konferencji naukowych, odbyła się uroczysta gala uhonorowania wiodących i innowacyjnych firm tytułem i statuetką „Patron Bezpiecznych Dróg 2019”.



 • Głosuj na Dworzec Roku 2019!

  Do końca października można wysyłać zgłoszenia drogą internetową na swój ulubiony dworzec kolejowy. Pozostało jeszcze 14 dni, więc warto się pospieszyć i wziąć udział w naszej zabawie. Niech wygra najładniejszy i najbardziej funkcjonalny budynek w kraju!



 • Bilet na podróże z Polonusem do kupienia za 1 zł

  Nowa promocja dla pasażerów regularnie podróżujących na trasie pomiędzy Giżyckiem a Warszawą. Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy oraz lider sieci Polonus Partner, który wykonuje całoroczne połączenie łączące Giżycko z Warszawą, przygotował dla swoich stałych klientów wyjątkową ofertę. Co dziesiąty bilet na tej trasie mogą kupić za 1 zł!



 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO w Małopolsce od 20 października br.

  Od dnia 20 października do 14 grudnia 2019 roku zarządca infrastruktury kolejowej Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wdraża kolejne zmiany czasowe do rozkładu jazdy pociągów pasażerskich 2018/2019. Zmiany zostają wprowadzone w ramach V cyklu zmienionej organizacji ruchu pociągów, wynikającej ze zmiany układu prac modernizacyjnych i naprawczych realizowanych przez Zarządcę na terenie województwa małopolskiego.



 • Korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich – mniej utrudnień, więcej pociągów

  W najbliższą niedzielę (20.10) rozkład jazdy Kolei Śląskich ulegnie aktualizacji. Zmiany, podobnie jak przy poprzednich korektach, wynikają z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Korzystając z okazji przewoźnik wprowadza też pewne niespodzianki dla podróżnych – wśród nich przede wszystkim dodatkowe połączenia na kilku liniach. Wprowadzane zmiany będę już ostatnią aktualizacją w obecnym harmonogramie, 15 grudnia wejdzie w życie natomiast całkiem nowy rozkład jazdy.



 • Siemens Mobility z certyfikatem bezpieczeństwa cyfrowego taboru wydawanym przez TÜV

  Firma Siemens Mobility otrzymał certyfikat od organizacji TÜV SÜD poświadczający, że firma spełnia międzynarodowe standardy bezpieczeństwa cyfrowego, IEC 62443. Certyfikat potwierdza, że systemy sterowania i kontroli pociągów dużych prędkości, pociągów regionalnych, pociągów metra, tramwajów, lokomotyw, podzespołów oraz rozwiązań z zakresu infrastruktury torowej są odpowiednio zabezpieczone przed cyberatakami.  



 • PKP TELKOL wprowadza nową technologię na dworce

  Beacony są obecne w galeriach handlowych, muzeach i na lotniskach. PKP TELKOL wprowadza te małe nadajniki sygnału radiowego mogące komunikować się z naszymi smartfonami na dworce, by ułatwić nam pozyskiwanie potrzebnych informacji czy skierować do sklepu.  




wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

Reklamy


It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.