Z pasji do informacji

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Informacje
wnp.pl Informacje z tematu: Instytut Spawalnictwa
Informacje z tematu: Instytut Spawalnictwa publikowane w portalu wnp.pl

 • Nowy pomysł ma pomóc w transformacji cyfrowej
  W Gliwicach, w budynku podstrefy gliwickiej KSSE, powstał Silesia Smart Systems, czyli hub innowacji cyfrowych, który pomoże firmom w przeprowadzeniu transformacji cyfrowej.

 • Dla innych polskich branż to abstrakcja, im idzie jak po maśle. Technologicznie są na światowym poziomie
  W Polsce jedynie 4-8 proc. przedsiębiorstw spełnia warunki wdrożenia inteligentnej produkcji przemysłowej. Dla zdecydowanej większości polskich firm to abstrakcyjna, odległa przyszłość, powiązana z biurokracją i blichtrem politycznym. Jednak branża spawalnicza, a zwłaszcza firmy produkujące urządzenia spawalnicze, a w szczególności roboty, z łatwością wdrażają zasady Przemysłu 4.0. - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL prof. Andrzej Klimpel z Politechniki Śląskiej, ekspert branży spawalniczej.

 • 5000 specjalistów w Polsce ma ich papiery. Wiedzą, co potrzebne do spawania w nowych technologiach
  Instytut Spawalnictwa w Gliwicach opracował i wdraża do produkcji systemy monitorowania parametrów spawania "on-line" co umożliwia ich śledzenie podczas realizacji procesów. Ma to ogromne znaczenie w przypadku odpowiedzialnej produkcji z trudno spawalnych materiałów. Często drobna zmiana parametrów spajania, zanim zauważy to spawacz, może być przyczyną niezgodności - mówi dyrektor placówki dr. inż. Adam Pietras

 • Mechatronika opanowała spawalnictwo
  W Polsce mamy dobrych inżynierów spawalników, natomiast ze spawaczami jest coraz większy problem.

 • Spawalnictwo: software robi różnicę
  Na przestrzeni ostatnich lat spawalnictwo mocno się zmieniło. O innowacyjności w spawalnictwie świadczy obecnie wykorzystywanie wysokowydajnych metod spawania, w tym spawania laserowego i elektronowego.


wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

Reklamy


It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.