Z pasji do informacji

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
News | ŻEGLUGA ŚRÓDLĄDOWA
Oficjalny serwis informacyjny polskiej żeglugi śródlądowej.

 • Wojewoda pomorski daje „zielone światło” dla przekopu Mierzei Wiślanej

  Jak czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody pomorskiego podanym przez PAP – „zgodnie z art. 10 ustawy decyzja została doręczona tylko wnioskodawcy, natomiast w stosunku do pozostałych stron zawiadomienia i obwieszczenia o wydaniu decyzji zostaną wysłane i wywieszone w poniedziałek 18 lutego 2019 roku. Decyzja jest zgodna z wnioskiem Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni i posiada wszystkie niezbędne pozwolenia, uzgodnienia i opinie”. „Zielone światło” od wojewody pomorskiego dotyczy pierwszej części inwestycji, na którą przetarg ogłoszono na przełomie 2018 i 2019 roku, która jest zlokalizowana w granicach województwa pomorskiego.

 • W czerwcu przepięcie Odry w Zbiorniku Racibórz

  „Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach informuje, że zgodnie z projektem budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny zmianie ulegnie trasa dotychczasowego przepływu rzeki Odry w rejonie zapory czołowej budowanego zbiornika. Wody rzeki zostaną skierowane kolejno do nowych, wybudowanych w zaporze czołowej obiektów: Upustu do Odry Miejskiej oraz Budowli Przelewowo-Spustowej. Każdy z tych obiektów jest osobną budowlą hydrotechniczną i będzie uposażony w kanał doprowadzający i odprowadzający wodę. Kanały te poprowadzą wody Odry nowymi trasami, których łączna długość wyniesie ok. 3730 metrów.

 • Program Water Expo Poland 2019

  Water Expo Poland 2019 to nowa odsłona organizowanych od 2012 roku targów WaterWays Expo poświęconych żegludze śródlądowej i gospodarce wodnej, wzbogacona o cały szereg aktualnych zagadnień związanych z gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi aspektami wykorzystania wody. Tegoroczne targi odbędą się w dniach 10-11 kwietnia 2019 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Program konferencji do pobrania.

 • Porty są barometrem gospodarki krajowej

  Zespół zachodniopomorskich portów w 2018 roku osiągnął najwyższy wynik przeładunkowy w swojej historii. Łączny obrót towarów na szczecińskich i świnoujskich nabrzeżach wyniósł 28,614 mln ton, czyli o 12,5% więcej niż w roku poprzednim. Na wzrost przeładunków w zespole portów Szczecin-Świnoujście w minionym 2018 roku złożyło się wiele zmiennych. Rok był rekordowy w historii portów, 13 procentowy wzrost przy prawie 29 mln ton obsłużonych towarów, cieszy i motywuje do dalszej pracy. Porty są barometrem gospodarki krajowej. Ta rozwija się dynamicznie, co przekłada się na wzrost przeładunków, zwłaszcza w takich grupach towarowych jak węgiel, ruda i paliwa.

 • Ekolodzy w Czechach są przeciw żegludze - skądś to znamy

  Decyzja o budowie jazu w Děčínie nad Łabą nadal jest odkładana. Republika Czeska oczekuje opinii Komisji Europejskiej w sprawie negatywnego wpływu budowy na krajobraz i ewentualnych rekompensat. Według Dyrekcji Dróg Wodnych żegluga może odciążyć w przyszłości zatłoczone drogi i linie kolejowe. Komisja Środowiskowa Akademii Nauk Republiki Czeskiej nie zgadza się na budowę jazu na Łabie koło Děčína. Pyta także Czy to uzgodniono ze stroną niemiecką? Czy chcą tego Niemcy, czy chce tego port w Hamburgu? • Hejtman Morawsko-śląskiego spotkał się z konsulem RP w Czechach

  W czwartek 7 lutego 2019 r. Hejtman (odpowiednik wojewody - przyp. tłum.) regionu morawsko-śląskiego Ivo Vondrák spotkał się z Izabellą Wołłejko-Chwastowicz, która od początku lutego jest konsulem generalnym RP w Ostrawie.

  Omówili dwa najgorętsze problemy, którymi jesteśmy zainteresowani aby je rozwijać lub rozwiązać. Ivo Vondrák zadeklarował zainteresowanie współpracą nad projektem, który pozwoliłby na przedłużenie żeglownego odcinka Odry z Polski nie tylko do granicy z Czechami, ale również do Ostrawy. W takim przypadku - oprócz zastosowania w turystyce i transporcie towarów - istniałaby realna możliwość transportu skroplonego gazu, który pozwoliłby na uwzględnienie produkcji wodoru w ramach nowo przygotowanej koncepcji energetycznej

 • XXV Targi Turystyczne "Na Styku Kultur"

  Już 22-24 marca 2019 roku zapraszamy na XXV jubileuszowe targi Regiony Turystyczne "Na Styku Kultur", które są jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku turystycznym w Polsce.
  Od 25 lat Targi "Na Styku Kultur" specjalizują się w promocji zarówno polskiego, jak i zagranicznego rynku globtroterskiego. Ich tradycja tworzy miejsce i klimat do zaprezentowania ofert turystycznych przygotowanych przez touroperatorów, biura turystyczne, hotele, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty oraz ośrodki uzdrowiskowe, sanatoria, obiekty SPA, porty i przystanie. Organizatorem targów jest Miejska Arena Kultury i Sportu.
wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

Reklamy


It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.