Z pasji do informacji

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Licencje maklera i doradcy finansowego

Email PDF

W środowisku finansowym, między instytucjami rynkowymi a Krajowym Nadzorem Finansowym i resortem finansów toczą się rozmowy na temat przyszłości kształtu licencjonowania zawodów maklera i doradcy finansowego.

Na rozwiniętych rynkach za licencjonowanie w tych zawodach odpowiadają instytucje rynkowe. Większość osób zainteresowanych tematem zgadza się co do tego, że nadzór i licencje powinny pozostać. Różnice zdań pojawiają się w odniesieniu do tego, kto powinien być w przyszłości odpowiedzialny za sprawdzanie kwalifikacji. Nadzór państwowy może być odbierany jako forma zbyt dużej ingerencji państwa w rynek. Z drugiej strony obecnie sprawdza się to w odniesieniu do zapewniania wysokich kwalifikacji osób posługujących się licencjami w zawodach maklera i doradcy. Nadzór instytucji rynkowych jednak również sprawdza się na rynkach rozwiniętych i wydaje się, że polskie prawodawstwo z czasem również pójdzie właśnie w tym kierunku. Musi być ono natomiast tak skonstruowane, aby zapewnić zarówno przejrzystość zasad jak również bezpieczeństwo na rynku finansowym oraz dla inwestorów, co zapewnia obecny system.

 

wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

Reklamy


It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.