Z pasji do informacji

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylko 3 zawody wycofane z I projektu ustawy deregulacyjnej

Email PDF

13 września Rada Ministrów ma zająć się projektem ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina dotyczącym pierwszej transzy zawodów regulowanych.

Z pierwotnej listy 49 uwalnianych zawodów pozostało 46. Na wniosek Ministerstwa Gospodarki z projektu ustawy wycofano zawody spawacza w odkrywkowych zakładach górniczych, spawacza w zakładach górniczych wydobywających kopaliny otworami wiertniczymi i mechanika wiertni w zakładach górniczych wydobywających kopaliny otworami wiertniczymi.

W najbliższych tygodniach do konsultacji społecznych zostanie skierowany projekt II ustawy deregulacyjnej. W tej transzy znajdzie się ok. 80 zawodów zgłoszonych przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz przez Ministerstwo Finansów. Będą to przede wszystkim zawody finansowe, budowlane i transportowe.

Pierwsza transza deregulacji spotkała się z dużym oporem zainteresowanych, z dużym zainteresowaniem obserwować zatem będziemy prace nad II projektem deregulacyjnym.

 

 

wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

Reklamy


It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.