Z pasji do informacji

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamy w nowej szacie!

Szanowni Czytelnicy!

Witamy w nowej szacie graficznej portalu.

Mamy nadzieję, że nowy, choć podobny układ strony będzie dla Państwa
atrakcyjniejszy oraz użyteczniejszy. Dokonaliśmy podziału zawodów na
główne kategorie w celu ich uporządkowania. Każdy opis zawodu oraz
podstawy prawne mogą Państwo wydrukować oraz zapisać do formatu pdf
bezpośrednio z naszych stron.
W głównych działach znajdą Państwo również informacje bieżące. W
prawym rogu ekranu dla wygody znajdują się ikony A+, A, A- umożliwiające
pomniejszanie oraz zwiększanie czcionki na całej stronie portalu.

Dziękujemy Państwu, zarówno Czytelnikom indywidualnym jak i
instytucjonalnym za zainteresowanie i cenne wskazówki, które są dla nas
motywacją do dalszej pracy.

Zespół ZawodyRegulowane.pl

 

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej

Email PDF
Minister Edukacji Narodowej wydał Rozporządzenie zmieniające Rozporządzenie w sprawie praktycznej nauki zawodu. Ukazało się ono w Dzienniku Ustaw 2010 Nr 61, poz. 378. Ma ono już moc obowiązującą.
 

Szkolenia kierowców prowadzących przewóz drogowy

Email PDF

Z dniem 3 kwietnia 2010 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie ustawy o transporcie drogowym.

Zgodnie z art. 1 Rozporządzenie to określa:

Więcej…
 

Licencje dla taksówkarzy bez limitu

Email PDF

Jak podaje dziennik Gazeta Prawna przygotowywany jest poselski projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Ważne ustalenia dotyczyć będą taksówkarzy i osób wykonujących przewóz osób. Obie grupy mają być zrównane w prawach. Gminy nie będą ograniczać ilości osób wykonujących ten zawód. Z drugiej strony wymagane będą egzaminy i niekaralność. Projekt ma na celu uporządkowanie sytuacji prawnej w tym względzie, co zwiększy przejrzystość i da pasażerom informacje o oczekiwaniach względem umiejętności i wiedzy, jakie mogą mieć wobec przewoźników. Brak limitowanych ilościowo licencji zwiększy konkurencję na rynku taksówkarskim, lecz odbywać się ona będzie w sposób bardziej unormowany niż dzieje się to obecnie.

Projekt na stronach sejmowych

 

Szkolenie kierowców

Email PDF

Minister Infrastruktury w dniu 1 kwietnia 2010 r. podpisał rozporządzenie w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy. Rozporządzenie zostało opublikowane w dniu 2 kwietnia 2010 r. w Dzienniku Ustaw nr 53 pod poz. 314, a jego przepisy weszły w życie w dniu 3 kwietnia 2010 r.. Rozporządzenia to zostało przygotowane w związku z wejściem w życie w dniu 3 kwietnia 2010 r. ustawy z dnia 12 lutego 2010 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 43, poz. 246).

 

Rozwój energetyki jądrowej

Email PDF

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy - mówią PAP wykładowcy pierwszej w Polsce specjalności "Energetyka jądrowa". Jednak na kształcenie zostało już mało czasu.

 

Nowy tekst jednolity ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Email PDF

Ministerstwo Finansów informuje na swoich stronach, że 31 marca 2010 r. w Dzienniku Ustaw Nr 51, poz. 307 zostało opublikowane obwieszczenie Marszałka Sejmu RP z dnia 25 marca 2010 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Poprzedni jednolity tekst tej ustawy pochodził z 2000 r.

Tekst jednolity ustawy można znaleźć na stronach Ministerstwa Finansów.

 

Zawód położnej

Email PDF

Za kilka lat może w Polsce zabraknąć położnych. Coraz mniej osób decyduje się na studia w tym kierunku ze względu na zbyt niskie wynagrodzenie proponowane w Polsce po tak wymagających studiach. Wiele osób kończących ten kierunek decyduje się na wyjazd za granicę. Przeważającą grupą w tym zawodzie są kobiety. Osoby pełniące rolę położnej są w trakcie porodu nieocenione, gdyż to one wykonują główne zadania. Posiadają szeroką wiedzę pozwalającą na podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.

 


Strona 22 z 23

wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

Reklamy


It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.